پاورپوینت حمله سایبری و انواع آن و تاریخچه و چگونگی شکل گیری پلیس فتا


در حال بارگذاری
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
پاورپوینت pptx
4 مگابایت
43 اسلاید
۸,۰۰۰ تومان
خرید

بخشی از متن پاورپوینت حمله سایبری و انواع آن و تاریخچه و چگونگی شکل گیری پلیس فتا:

همزمان با توسعه و کاربردپذیری رایانه و سیستم‌ های رایانه‌ای، جرایم رایانه‌ای هم به وجود آمده‌اند. هرچه دامنه و ناحیه وقوع جرم در هر ناحیه با توجّه به ویژگی‌ها و وسعت کاربرد و استفاده متفاوت بوده ‌است. از سال ۱۹۶۰ میلادی تاکنون سه نسل از جرایم رایانه‌ای برشماری شده‌اند. نسل اوّل که مقارن سال ‌های دهه‌ی هشتاد، هفتاد و اوایل دهه‌ی میلادی است و چون استفاده از اینترنت در آن زمان شیوع نداشت، عمده‌ی جرایم مرتبط با رایانه‌ها بود و از این رو این دسته از جرایم را جرایم رایانه‌ای می نامند. پاورپوینت حمله سایبری و انواع آن و تاریخچه و چگونگی شکل گیری پلیس فتا یکی از پاورپوینت های رشته کامپیوتر است که در بخش کامپیوتر سایت بوک ناک قرار دارد.

نسل دوّم جرایم رایانه‌ای از اوایل دهه‌ی هشتاد تا اوایل دهه‌ی نود به وقوع پیوستند که به جرایم علیه داده‌ها تعبیر می‌شوند. در این نسل، داده صرف‌نظر از این‌که در رایانه قرار داشته باشد، در واسط‌ها و ابزارهای انتقال مورد توجّه قرار گرفت و دیگر تأکیدی بر رایانه نبود. نسل سوّم رایانه‌ای نیز هم ‌زمان با فراگیر شدن اینترنت از اوایل دهه‌ی ۱۹۹۰ میلادی به وجود آمدند. این جرایم که با گسترش کاربرد شبکه و اینترنت به وجود آمدند نام جرایم سایبری را به خود گرفتند.

مبارزه با جرایم رایانه‌ای:

گسترش جرایم رایانه‌ای در جهان، مخصوصاً در کشورهایی که بیشترین استفاده کنندگان رایانه و اینترنت در جهان به حساب می‌‌آیند، باعث شد تا حکومت‌ ها به فکر ایجاد سازوکار قانونی و حقوقی رسیدگی و مبارزه با این ‌گونه جرایم بیافتند. کنوانسیون‌ های بین‌المللی نیز برای تشریک مساعی در روند شناسایی جرم و مجرمین، همکاری در تعقیب قضایی و پلیسی مجرمان و تبادل دانش و اطّلاعات پلیسی در شناخت و کشف علمی جرایم سایبری نیز تشکیل شدند که از مهم ‌ترین آن ‌ها می‌توان به کنوانسیون بوداپست در سال ۲۰۰۱ اشاره کرد. از کشورهای فعّال پیش‌رو تعقیب و مبارزه با جرایم رایانه‌ای می‌توان به ایالات متّحده‌ی آمریکا، روسیه، چین، کره‌جنوبی، انگلستان، هند، فرانسه و آلمان اشاره کرد.

ادامه متن پاورپوینت حمله سایبری و انواع آن و تاریخچه و چگونگی شکل گیری پلیس فتا:

تعریف سایبر:

از لحاظ لغوی در فرهنگ های مختلف سایبر (cyber) به معنی مجازی و غیر ملموس و مترادف با لغت انگلیسی virtual است که با توجه به گستردگی مفهوم سایبر و اطلاق آن به تمام افعال و اقدامات واقع شده در محیط شبکه های بین المللی از جمله اینترنت و بی شمار بودن مصداق ‌های سایبر به توصیه متخصصان و‌ دانشمندان صاحب نام این رشته، یافتن لغت معادل یا ترجمه آن به زبانهای دیگر، به دلیل مفهوم لغوی این واژه در سطح بین المللی، مجاز نیست چرا که ممکن است دایره شمول و مفهوم آنرا محدود کند؛ به همین دلیل برگردان آن به فارسی نیز کمی مبهم است؛ سایبر یعنی علم فرمان، یعنی هوش مصنوعی وشاید از نظر اهل فن یعنی دنیای صفر و یک.

به عبارت دیگر:

از لحاظ لغوی در فرهنگ‌های مختلف سایبر به معنی مجازی و غیرملموس می‌باشد، محیطی است مجازی و غیرملموس موجود در فضای شبکه ‌های بین‌المللی (این شبکه هااز طریق شاهراه‌های اطلاعاتی مثل اینترنت بهم وصل هستند) که در این محیط تمام اطلاعات راجع به روابط افراد، فرهنگ ها، ملت ها، کشورها و به طور کلی هر آنچه در کره ی خاکی بصورت فیزیکی ملموس وجود دارد (به صورت نوشته، تصویر، صوت، اسناد) در یک فضای مجازی به شکل دیجیتالی وجود داشته و قابل استفاده و دسترس کاربران می‌باشند و به طریق کامپیوتر، اجزا آن و شبکه‌ های بین‌المللی به هم مرتبط می ‌باشند.

فهرست مطالب:

عنوان

جرایم رایانه ای

مبارزه با جرایم رایانه ای

تعریف سایبر

تعریف دیگر از محیط سایبر

تاریخچه جرایم سایبر

ویژگی های فضای سایبر

مجرمین سایبری

انواع هکر ها

بهران ساز های سایبر

انواع جرایم سایبری

جرایم سنتی در محیط دیجیتال

تاریخچه جرایم سایبر در ایران

پلیس سایبری در ایران

اهداف تشکیل پلیس فضای تولید و تبادل اطّلاعات

ماهیت پلیس فضای تولید و تبادل اطّلاعات

و مأموریت‌های فضای تولید و تبادل اطّلاعات

مراحل امنیت اطلاعات

انواع بدافزارها

بدافزارهایی که تکثیر میشوند

مهمترین روش های تکثیر ویروس ها به شکل زیر می باشد

بدافزارهایی که مخفی می شوند!

بدافزارهایی که برای سازنده خود سود دارند!

حملات به روش مهندسی اجتماعی

انواع روش های حمله به روش مهندسی اجتماعی به شرح زیر می باشند

فیشینگ یا Phishing

تجارت الکترونیک

چارچوب تجارت الکترونیک

مراحل رشد و گسترش تجارت الکترونیکی

بازار الکترونیکی: تعاریف و مفاهیم

تاریخچه تجارت الکترونیکی تا سال ۲۰۱۱

سه شکل عمده تجارت الکترونیکی

محدودیتهای تجارت الکترونیک

موانع تجارت الکترونیکى

پایان

 

 

پشتیبانی خرید: ۰۹۱۱۵۵۶۹۷۲۲ (فقط پیامک)

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.