مقاله بررسی تطبیقی نظام اداری ایران و مقایسه آن با استرالیا

امتیاز 1.00 ( 1 رای )

در حال بارگذاری
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
ورد docx
170 کیلوبایت
9
۵,۰۰۰ تومان
خرید

مقاله بررسی تطبیقی نظام اداری ایران و مقایسه آن با استرالیا:

در این بخش از فروشگاه فایل صد فایل، فایل ورد مقاله بررسی تطبیقی نظام اداری ایران و مقایسه آن با استرالیا را برای شما عزیزان قرار داده ایم. که در بخش مدیریت-حسابداری-اقتصاد سایت صد فایل قرار دارد.

مقدمه مقاله بررسی تطبیقی نظام اداری ایران و مقایسه آن با استرالیا:

اصولا مقایسه و تطبیق جایگاهی محوری در‌ اندیشه بشری دارد و هسته روش شناختی روش علمی نیز هست بررسی ها نشان می دهد که پژوهشگران شرقی و غربی از دیرباز مقایسه را روش اساسی در مطالعات اجتماعی خویش میدانستند، از این میان می توان از ابن خلدون، متفکر بزرگ تاریخ مسلمانان یاد کرد. مطالعات تطبیقی و بین فرهنگی مدیریت برای تمام دانشجویان مدیریت و مدیران ضروری است. جهان به هم وابسته کنونی به مدیرانی نیازمند است که جهانی بیندیشند و جهانی برنامه ریزی کنند.

نظام اداری ایران:

نظام اداری بدون هیچ تردیدی مهمترین نظام سیاسی هر کشور است به نحوی که هر گونه پیشرفت و توسعه جامعه منوط به عملکرد سالم و سازگار این نظام است. قبل از دوره قاجاریه نظام اداری ایران تحت تأثیر نظام شاهنشاهی اداره می گشت و فاصله عمیق میان دربار و مردم، هر گونه تغییری را در نطفه خفه می کرد. امیر کبیر با اعزام محصلین به خارج از کشوربرای تحصیل علوم و تاسیس مدرسه دارالفنون زمینه را برای شکل گیری نهاد های بروکراسی به مفهوم امروز آن فراهم آورد.

در جریان انقلاب مشروطه نیز یکی از خواست های عمده طلاب ترویج عدالت بود که نشان از نیاز رو به فزونی ایران آن روز به قانون را نشان می داد. پس از پیروزی انقلاب مشروطه، برای اولین بار قانون اساسی تدوین گردید. این قانون از قوانین کشورهای دیگر کپی برداری شده و ناقص بود، اما زمینه ایجاد چندین وزارتخانه و اداره دولتی گردید.

این ادارات به شدت تحت تأثیر تصمیمات دربار بودند و قانون در آنها به شکل سلیقه ای اجرا می شد. با روی کار آمدن رضاخان مقطع دیگر از مدرنیسم در کشور ایجاد شد. او که شیفته مظاهر غرب بود، سعی می کرد مملکت را مدرن سازد وی با ایجاد ارتشی جدید و حرفه ای امنیت راهها را برقرار نمود و بسیاری از حاکمیت های محلی را سرکوب کرد. او کشور را به استان هایی که یک حاکمیت نظامی و یک حاکمیت غیر نظامی داشت، تقسیم کرد…

فهرست مطالب:

عنوان

مقدمه

برای مطالعه مدیریت تطبیقی دلایل بسیاری موجوداست

نظام اداری ایران

اقتصاد ایران

بخش های تشکیل دهنده نشان ملی استرالیا

سیاست و حکومت

سبک مدیریت استرالیایی

ساختار‌ های فضای کسب ‌و کار در استرالیا

صنعت

تحول در نظام اداری ایران

عناصر کلیدی در ایجاد تحول اداری

پایان

 

 

پشتیبانی خرید: ۰۹۱۱۵۵۶۹۷۲۲ (فقط پیامک)

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.