خلاصه کتاب روانشناسی رشد لورا برک (جلد ۱ و ۲) pdf


در حال بارگذاری
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
pdf
10 مگابایت
56
۶,۰۰۰ تومان
خرید

درباره خلاصه کتاب روانشناسی رشد لورا برک:

خلاصه کتاب روانشناسی رشد لورا برک ۱ و ۲ متنی روان و رسا دارد و قواعد ویرایشی و نگارشـی در آن رعایـت شده است. از دیدگاه حروف نگاری، صفحه آرایی و صحاف مناسب است. بـرای فهـم مطالـب از ابزارهای علمی در آن استفاده شده است. با وجود تلاش فراوان در ترجمه دقیق اصـطلاحات، در برخی موارد زحمت مترجم با توفیق قرین نبوده است. برای نمونه، کاربرد معادل خستگی مفرط برای Burnout، یا مدل برای Model، معلولیت برای Disability و عقل برای Mental جای تأمل دارد. عنوان انگلیسی خلاصه کتاب روانشناسی رشد لورا بک با عنوان فارسی آن تفاوت دارد.

عنوان اصـلی کتـاب عبـارت از: Developmental Through The Life Span به معنی تحول (رشد) در گستره حیات است. که در فارسی روانشناسی رشد برگردانده شده است. از این جهت، بسیاری از مطالب کتاب با موضوع رشد در گستره حیات مرتبط است و با روانشناسی رشد تناسبی ندارد. درباره روزآمدی اطلاعات موجود در کتاب که بیشتر متوجه مؤلف است تا مترجم، باید گفت که در برخی موارد از منابع قدیمی به کار رفته است. برای مثال، در خصوص میانگین بلوغ جنسی دختران از منبع مربوط به سال ۱۹۹۰م به کار رفته است. پرداختن کتاب به مواردی که اغلب در تعارض با ارزش های فرهنگی و اخلاقی جامعه اسـت از دیگر نکاتی است که جای تأمل دارد.

در ادامه خلاصه کتاب روانشناسی رشد لورا بک خواهید خواند:

پرداختن به فعالیت جنسی نوجوانان تازه بالغ (صفحه ۲۲، جلد ۲)، آمیزش جنسی (صفحه ۸۳ ،۳۰ ،۲۸ ،۳۵ ، ۲۴) و شریک جنسی، حق مردن و حق خودکشی (صفحه ۴۱۱) از این دست میباشد. ذکر جملـه زیـر در صـفحه ۲۳، نیـز خـود دلیلی دیگر بـر ایـن مدعاست: در مقایسه با نسل گذشته، افراد بیشتری اعتقاد دارند که آمیزش جنسی قبل از ازدواج، تا وقتی که دو نفر تعهد عاطفی به یکدیگر داشته باشند، اشکال ندارد. در نهایت می توان گفت که این اثر پس از ویرایش تخصصی، فنی و ادبی، همچنین بهره گیری از معادل های تخصصی مناسـب بـرای برخـی از اصـطلاحات علمـی، ارائـه توضـیحات لازم در زیرنویس صفحات برای موارد خاص فرهنگی به ویژه در فصل نوجوانی، و حذف مـواردی کـه بـا فرهنگ و ارزش های دینی و اسلامی در تعارض است. به عنوان یکی از کتاب هـای درسـی قابـل استفاده است.

 

پشتیبانی خرید: ۰۹۱۱۵۵۶۹۷۲۲ (فقط پیامک)

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.